+0086 135 6738 5757

Berita.
Yitai Mengait

Kami berdedikasi untuk membangunkan dan mengeluarkan fabrik mengait dari awal lagi.

Cara Memilih GSM yang Tepat untuk Fabrik Knit Prestasi dalam Pengeluaran Pakaian Sukan

2026-11-06
Jersi tunggal 145 gsm dan jalinan 260 gsm boleh meninggalkan kilang dilabelkan sebagai fabrik rajutan prestasi, dan hanya satu daripadanya akan lulus ujian kesesuaian anda. GSM ialah nombor pertama yang diperbaiki dalam ringkas pakaian sukan kerana ia menetapkan kelegapan, langsir, pemulihan selepas regangan, kejelasan cetakan dan kos setiap bahagian siap. Membeli pasukan yang mengunci GSM, kandungan elastane dan toleransi pengecutan sebelum sampel pertama secara rutin mengalih keluar dua pusingan pembangunan daripada satu musim.

Perkara yang Sebenarnya GSM Mengukur dalam Rajutan Selesai

GSM ialah jisim seunit luas kain rajutan siap, dinyatakan dalam gram setiap meter persegi dan diukur di bawah ISO 3801 atau ASTM D3776. Ia adalah peramal terpantas yang tersedia tentang bagaimana kain rajut akan menutupi badan, tergantung di bahu dan harga keluar setiap pakaian.

Empat pembolehubah menetapkan nombor: kiraan benang, panjang gelung, ketumpatan jahitan dan kemasan. Jersi tunggal yang dikait daripada kapas disikat 32s pada panjang gelung 2.9 mm dan ketumpatan 16 kursus setiap sentimeter kemasan hampir 150 gsm. Pendekkan gelung kepada 2.6 mm tanpa menukar benang dan mesin yang sama menghasilkan kain yang lebih padat, lebih berat, kerana gelung rajutan bercantum dan bukannya bersilang, jadi perubahan ketumpatan kecil menggerakkan berat dengan cepat.

Penamat menggerakkan angka untuk kali kedua. Menggosok, mencelup, stentering dan pemadatan melonggarkan struktur gelung, jadi lot greige 150 gsm lazimnya habis antara 158 dan 168 gsm, anjakan 5 hingga 12 peratus. Memberus, pic dan menaikkan bulu menambah jisim pada permukaan. Pesanan pembelian yang hanya menamakan berat greige menyebabkan pembeli terdedah kepada gulungan siap yang lebih berat, kurang anjal dan lebih mahal daripada ringkas yang diandaikan.

Definisi kerja: GSM siap ialah jisim bagi setiap meter persegi rajutan yang telah melepasi pencelupan, pengeringan dan pemadatan, diukur pada sampel yang berhawa dingin pada 20 darjah C dan 65 peratus kelembapan relatif. ISO 3801 dan ASTM D3776 membenarkan toleransi 5 peratus bagi setiap spesimen, dan kebanyakan program pakaian menerima jalur 5 peratus setiap gulung.

Jalur GSM Yang Sesuai dengan Setiap Kategori Sukan

Lima jalur berat meliputi sebahagian besar pengeluaran pakaian sukan: 110-140 gsm untuk larian dan trek, 140-180 gsm untuk latihan dan berbasikal, 165-200 gsm untuk jersi pasukan, 190-240 gsm untuk lapisan mampatan dan asas, dan 220-260 gsm ketat dan ketat yoga. Bergerak di luar jalur kategori anda adalah mungkin, tetapi ia biasanya memaksa perubahan dalam struktur bersatu, kandungan elastane atau kemasan untuk melindungi prestasi yang sama.

Jalur GSM siap biasa untuk fabrik rajutan pakaian sukan mengikut kategori pakaian, struktur dan pemacu prestasi
Kategori pakaian GSM siap biasa Struktur bersatu biasa Sebab utama kumpulan itu
Singlet lari, jaket perlumbaan 110-140 Jersi tunggal, mesh Aliran udara dengan berat dibawa minimum
Jersi berbasikal, atasan triatlon 140-170 Jersi tunggal, pique Kelajuan wicking ditambah kestabilan poket belakang
Tee latihan, baju atas gim 150-180 Jersi tunggal, pique interlock Kelegapan tanpa pukal di bawah pencahayaan studio
Jersi bola sepak dan ragbi 165-200 Interlock, pique Kejelasan cetakan dan hayat lelasan
Lapisan asas mampatan 190-240 Saling kunci dengan 15-20 peratus elastane Tekanan dan pemulihan bergraduat
Seluar yoga dan seluar ketat 220-260 Jalinan, rusuk, bersatu dua kali Kelegapan kalis cangkung dengan regangan 4 hala
Pakaian renang dan pakaian pantai 190-220 Kait meledingkan, nilon dan elastane Rintangan klorin dan pengekalan bentuk

Pilih jalur dari pendedahan pakaian, bukan dari harga kain. Jersi bola sepak dalam jalur 165-200 gsm membawa cetakan pemejalwapan pada tapak gelap tanpa dakwat terletak pada jaringan terbuka, manakala jersi tunggal kosong 130 gsm akan ditunjukkan pada kali pertama pemain mengangkat kedua-dua tangan.

30000
Spesifikasi jersi pasukan untuk panel bahu dan belakang biasanya menetapkan 30,000 gosokan pada ujian ISO 12947-2 Martindale, yang mana interlock 165-200 gsm mencapai lebih dipercayai daripada jersi tunggal 140 gsm.
FOOTBALL JERSEYS FABRIC KF000411 KAIN JERSI BOLA SEPAK KF000411 PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 Lihat Produk →

Haining Yitai Knitting Co., Ltd, pembekal knit berprestasi yang berpangkalan di Haining, Zhejiang, menerbitkan data berat, struktur dan regangan untuknya rangkaian fabrik pakaian aktif , yang membolehkan pembeli membandingkan jalur sebelum meminta sampel.

Membaca GSM Bersama Regangan, Kiraan Benang dan Pemulihan

GSM sahaja tidak pernah meramalkan kesesuaian. Dua interlock 220 gsm boleh berbeza sebanyak 30 peratus dalam regangan memanjang jika satu membawa 12 peratus elastane dan satu lagi 18 peratus, dan versi elastane yang lebih tinggi akan pulih lebih cepat selepas mencangkung, berlari pecut atau seharian memakai.

Tiga spesifikasi bergerak dengan berat dan harus ditulis ke dalam dokumen yang sama:

  • Kandungan elastane. Atasan regangan ringan berada pada 5-8 peratus, bingkap dan seluar ketat pada 12-18 peratus, pakaian renang pada 18-22 peratus.
  • Regangan dan pertumbuhan. ASTM D2594 meliputi rajutan regangan kuasa dan ASTM D4964 meliputi fabrik elastomer; rajutan regangan 4 hala harus mengekalkan pertumbuhan pada 5 peratus atau kurang selepas lima kitaran.
  • Kiraan benang. Jalinan 220 gsm dalam benang 40s terasa lebih lembut daripada berat yang sama dalam 24s, dan kedua-duanya boleh disebut sebagai 220 gsm.
Berat adalah bajet; regangan adalah tingkah laku. Betulkan jalur GSM terlebih dahulu, kemudian tala kandungan elastane dan kiraan benang sehingga fabrik melepasi kedua-dua ujian kesesuaian dan ujian pertumbuhan.

Rasa tangan, pilling dan drape mengikut logik yang sama. Rajutan yang dibina daripada benang yang lebih halus pada ketumpatan jahitan yang lebih tinggi dibaca lebih licin dalam julat 210-230 gsm berbanding rajutan yang lebih kasar dengan berat yang sama, dan ia tahan pilling ke gred 4 pada ujian ISO 12945-2 dengan lebih konsisten. Pembeli yang menentukan berat sahaja akhirnya meluluskan fabrik yang memenuhi nombor dan terlepas pakaian.

PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 Lihat Produk →

Berat, kiraan benang dan peratusan elastane berinteraksi secara berbeza dalam setiap penggunaan akhir, dan pecahan berat, keanjalan dan pemilihan spandeks menunjukkan cara sasaran 240 gsm yang sama menjadi tiga binaan berbeza bergantung pada pakaian.

Cara Menambah Berat Mengubah Wicking, Kelegapan dan Ketahanan

Menaikkan GSM daripada 150 kepada 220 membeli kelegapan, pengekalan bentuk dan hayat lelasan, dan ia memerlukan kelajuan pengeringan: saluran kapilari per unit luas jatuh apabila ketumpatan jahitan meningkat, jadi interlock 190-240 gsm menggerakkan kelembapan cecair dengan lebih perlahan daripada jersi tunggal terbuka 140 gsm apabila kedua-duanya diuji kepada AATCC.

Rajutan lebih ringan, 110-180 gsm

  • Pengeringan yang lebih cepat dan kebolehtelapan udara yang lebih tinggi
  • Kelegapan yang lebih rendah, jadi lapisan atau ketumpatan jahitan yang lebih tinggi mungkin diperlukan
  • Lebih regangan setiap gram elastane
  • Lebih banyak meter larian bagi setiap kilogram dan kos lebih rendah bagi setiap meter
  • Terbaik untuk keadaan panas, lembap dan sukan keluaran tinggi

Rajutan yang lebih berat, 190-260 gsm

  • Kelegapan yang lebih tinggi dan pengekalan bentuk yang lebih baik
  • Liputan cetakan yang lebih bersih pada alas gelap
  • Lebih banyak rintangan lelasan pada titik sentuhan bahu, pinggul dan lutut
  • Mampatan dan pemulihan yang lebih tinggi untuk seluar ketat dan lapisan asas
  • Pengeringan lebih perlahan dan kos per meter yang lebih tinggi

Selesai jalur GSM mengikut kategori sukan, sempadan atas pada skala 260 gsm

Singlet berlari
110-140
Jersi berbasikal
140-170
Jersi sukan berpasukan
165-200
Lapisan mampatan
190-240
Legging yoga
220-260
Bar menunjukkan sempadan atas setiap jalur terhadap skala 0-260 gsm.
Lebih berat tidak secara automatik lebih baik. Jalinan yoga 260 gsm yang gagal dalam ujian pertumbuhan pada 9 peratus beg di lutut dalam satu musim, dan rasa tangan di atas meja sampel tidak akan meramalkannya.

Enam Pemeriksaan Sebelum Anda Komit pada Berat Pukal

Setiap keputusan GSM hendaklah disahkan pada gulungan siap, bukan pada lot greige atau kad sampel: ujian potong, ujian pencucian, ujian regangan, ujian lembapan, ujian ketahanan warna dan gulungan rujukan tertutup bersama-sama mengambil masa kira-kira sepuluh hari bekerja dan mengelakkan ralat yang menelan kos lot pewarna penuh.

  1. Uji potong gulungan yang telah siap. Gunakan acuan 100 sentimeter persegi, ambil lima spesimen setiap gulung dan rekodkan berat terkondisi di bawah ISO 3801.
  2. Uji kestabilan dimensi. Jalankan tiga kitaran pencucian pada 40 darjah C mengikut ISO 6330, dan tahan rajutan yang dipadatkan kepada pengecutan panjang maksimum 5 peratus.
  3. Ukur regangan dan pertumbuhan. Gunakan ASTM D2594 untuk rajutan regangan kuasa dan ASTM D4964 untuk fabrik elastomer, dengan pertumbuhan pada 5 peratus atau kurang selepas lima kitaran.
  4. Sahkan tingkah laku lembapan. Jalankan AATCC 195 atau ISO 13029 dan rekodkan arah wicking, yang penting pada seluar ketat regangan 4 hala di mana cecair boleh bergerak ke arah pinggang.
  5. Sahkan ketahanan warna di mana pakaian itu hidup. ISO 105-E04 untuk peluh dan ISO 105-E03 untuk air kolam berklorin pada 50 mg seliter pada pakaian renang.
  6. Tutup sampel rujukan dan uji satu gulung setiap lot pewarna terhadapnya sebelum dipotong.
BLACK QUICK DRY FABRIC HT1337 KAIN CEPAT KERING HITAM HT1337 PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 Lihat Produk →

Program kering cepat dalam jalur 150-190 gsm adalah yang paling sensitif terhadap hanyutan berat, kerana kenaikan 6 peratus dalam GSM mengurangkan kawasan permukaan yang tersedia untuk penyejatan dan menolak masa pengeringan melebihi tuntutan yang dicetak pada hangtag.

Kos, Hasil dan Harga Sebenar Berat Tambahan

Tukar GSM kepada meter larian sekilogram sebelum merundingkan harga: pada 160 sm lebar boleh guna, 180 gsm menghasilkan 3.47 meter sekilogram dan 260 gsm menghasilkan 2.40 meter, jadi program legging yang sama membeli 31 peratus kurang meter daripada kain yang lebih berat.

288
gram setiap meter larian pada 180 gsm dan 160 cm
3.47
meter sekilogram pada 180 gsm
416
gram setiap meter larian pada 260 gsm dan 160 cm
2.40
meter sekilogram pada 260 gsm
Oleh kerana hasil dan berat bergerak bersama, sisihan berat 10 peratus menukar meter yang digunakan setiap pakaian sebanyak kira-kira 10 peratus. Tulis jalur GSM yang telah siap dan kaedah ujian ke dalam pesanan pembelian, dan kos setiap pakaian kekal di mana lembaran pengekosan meletakkannya.

Dua tabiat penyumberan melindungi margin. Mula-mula, minta data GSM pada gulungan siap dari lot pewarna yang sama yang akan anda terima. Kedua, harga mengikut meter larian dan mengikut kilogram pada masa yang sama, jadi hanyutan berat pada satu unit muncul serta-merta dan bukannya di meja pemotongan.

Membuat Panggilan GSM Terakhir

Adakah GSM yang lebih tinggi sentiasa bermakna prestasi yang lebih baik?

Tidak. Jalinan 260 gsm dengan 10 peratus elastane boleh gagal dalam ujian jongkong yang dilalui oleh jalinan 220 gsm yang dibina dengan baik, kerana kelegapan dan pemulihan bergantung pada ketumpatan jahitan, kiraan benang dan kandungan elastane sama seperti jisim. Nilaikan berat dalam band kategorinya, bukan merentas band.

Apakah GSM sepatutnya jersi bola sepak atau ragbi?

Letakkan jersi pasukan antara 165 dan 200 gsm dalam binaan interlock atau pique. Jalur itu memberikan ketumpatan yang mencukupi untuk kejelasan cetakan pemejalwapan pada tapak gelap dan badan yang cukup untuk mencapai 30,000 gosok pada ujian ISO 12947-2 Martindale pada panel bahu dan belakang.

Adakah 180 gsm atau 220 gsm lebih baik untuk legging yoga?

Gunakan 220-260 gsm untuk bingkap panjang penuh pada 12-18 peratus elastane, iaitu tempat kelegapan kalis jongkong bertahan di bawah pencahayaan studio. Jersi tunggal 180 gsm berfungsi untuk bahagian atas dan seluar ketat pendek yang lebih ringan tetapi kerap kelihatan tembus melainkan ia berlamina atau dikait pada ketumpatan jahitan yang lebih tinggi.

Berapakah kenaikan 20 gsm menukar kos fabrik setiap pakaian?

Pada lebar 160 cm, bergerak dari 180 gsm kepada 200 gsm menurunkan hasil daripada 3.47 kepada 3.13 meter sekilogram, kira-kira 10 peratus kurang meter, jadi penggunaan kain bagi setiap pakaian meningkat kira-kira 11 peratus pada harga kilogram yang tidak berubah.

Urutan yang boleh dipercayai ialah jalur pertama, struktur kedua, elastane ketiga, pengesahan keempat. Betulkan julat GSM daripada sukan, pilih struktur rajutan yang mencapainya, selaraskan regangan dan kiraan benang untuk rasa tangan, kemudian sahkan setiap nombor pada gulungan siap sebelum pesanan pukal dikeluarkan.

Produk Ciri